تعمیر لیبل پرینتر

تعمیر لیبل پرینتر

22 14
زمان مطالعه: 7 دقیقه
Read Time:8 Minute, 20 Second

تعمیر لیبل پرینتر

لیبل پرینتر، دستگاهی است که برای چاپ لیبل های چسبان مورد استفاده قرار میگیرد. خرابی لیبل پرینتر همواره اتفاق می افتد و نیاز به تعمیر آن همواره حس می شود. تعمیر لیبل پرینتر در مجموعه لیبل پرینتر، بصورت کاملا تخصصی توسط نیروهای متخصص این موضوع صورت میگیرد.

واحد تعمیرات لیبل پرینتر: 02172036

تعمیر لیبل پرینتر

خدمات تعمیر لیبل پرینتر با کیفیت بسیار بالا و قیمت کاملا منصفانه در این مجموعه صورت میگیرد و کلیه خدماتی که در این مجموعه بصورت تخصصی روی دستگاه شما صورت میگیرد دارای یکماه ضمانت می باشد.

در این مجموعه، علاوه بر خدمات سرویس و تعمیر لیبل پرینتر، فروش انواع لیبل پرینتر نیز انجام می شود.

 

تعمیر لیبل پرینتر

لیبل پرینترها همگی دارای مشکلات متداول و یکسانی هستند که در ذیل به بعضی از آنها اشاره میکنیم:

 1. لیبل پرینتر روشن نمی شود.
 2. لیبل پرینتر درست چاپ نمی کند.
 3. لیبل پرینتر خوب روی برچسب خود چاپ نمی کند.
 4. لیبل پرینتر برچسب سفید بیرون می دهد.

هر یک از این ایراداتی که در بالا به آنها اشاره شده است نیاز به سرویس و تعمیر دارد که هر یک از آنها بایستی توسط متخصص مربوط به خودش سرویس و تعمیر بشود.

لیبل پرینترها شاید بصورت عمومی دیده نشوند، بعبارتی دیگر، شاید خیلی از افراد لیبل پرینتر را ندیده باشند ولی از خدماتی که لیبل پرینترها در صنایع مختلف ارائه میکنند حتما استفاده کرده اند.

بسیاری از اطلاعاتی که روی جعبه های تجهیزات چسبانده میشود، بارکدهای پستی، اطلاعات مربوط مشخصات دستگاه ها، اطلاعات مربوط به بلیطها و بسیاری از اطلاعاتی که در زمینه های مختلف به کاربران بصورت نوشتاری داده می شود توسط همین لیبل پرینترها داده می شود.

یکی از تولید کنندگان معروف لیبل پرینتر، زبرا می باشد که با داشتن حدود 9000 پرسنل حرف اول در تولید لیبل پرینتر را می زند.

در صورتیکه شما لیبل پرینتر زبرا دارید و نیاز به تعمیر دارد، برای شما مقاله تعمیر لیبل پرینتر زبرا را ایجاد کردیم که امیدواریم با خواندن آن اطلاعات شما در زمینه این نوع لیبل پرینتر بالاتر برود.

لیبل به معنای اتیکت و یا برچسبی است که برای معرفی محصول و به نمایش گذاشتن قیمت کالا، بر روی آن قرار می‌گیرد. این کار توسط دستگاهی به نام لیبل زن یا همان لیبل پرینتر انجام می‌شود. مجموعه لیبل پرینتر انواع لوازم مصرفی لیبل پرینتر(لیبل زن) ها را تامین می کند و به فروش می رساند. 

 

واحد تعمیرات لیبل پرینتر: 02172036000

لیبل

تعمیر لیبل پرینتر صنعتی

لیبل پرینتر های صنعتی اصولا طوری طراحی شده اند که بتوانند حجم بالایی از لیبل را چاپ نمایند ولیکن با توجه به این موضوع گاهی پیش می آید که مین برد لیبل زن های صنعتی دچار مشکل می شوند و یا اینکه هد لیبل پرینتر های صنعتی دچار سوختگی می شوند یکی دیگر از ایرادات رایج سوختن سنسور شناسایی گپ بین لیبل می باشد .

تعمیرات لیبل پرینتر به سه بخش اساسی تقسیم می شود :

 1. خرابی هد لیبل پرینتر
 2. خرابی برد اصلی یا برد الکترونیکی دستگاه لیبل زن
 3. خرابی در بخش غلطک ها یا فید لیبل پرینتر

تعمیرات لیبل زن شامل چه قطعاتی می شود:

تعمیر مین برد انواع دستگاه لیبل پرینتر
تعمیرات لیبل زن در این مجموعه شامل مین برد نیز می شود. تعمیرکاران مجموعه تعمیرات هوشمند گارانتی به صورت تخصصی مین برد دستگاه را تعمیر می کنند. در بعضی مواقع هم به دلیل این که به مین برد آسیب جدی وارد شده است فقط می توان آن را تعویض کرد.
تعمیر هد انواع دستگاه لیبل پرینتر
هد در دستگاه لیبل زن ، از المنت های بسیار ریزی ساخته شده است که با توجه به پیام دریافت شده از مین برد بخش هایی از هد گرم می شود. خرابی در این قطعه امکان دارد به صورت جزئی و یا کلی صورت بگیرد تعمیرات لیبل زن شامل تعمیر و یا تعویض هد پرینتر نیز می باشد که با توجه به خرابی آن تعمیر و یا تعویض می گردد.
تعمیر غلطک فید انواع دستگاه لیبل پرینتر
غلطک های لیبل پرینتر بر اثر استفاده ی نادرست و یا حتی استهلاک از بین می روند تعمیرات دستگاه لیبل زن در این شرکت علاوه بر مین برد و هد پرینتر ، غلطک فید هم می باشد. فقط کافیست با مجموعه گارانتی تماس بگیرید تا شما را در امر تعمیرات لیبل زن راهنمایی نمایند.

عیب یابی دستگاه پرینتر لیبل
اگر دستگاه شما خوب کار نمیکند یا هنگام چاپ لیبل با ارور مواجه میشوید اولین کاری که باید انجام دهید چک کردن سخت افزار دستگاه است.

چگونه مشکل دستگاه را پیدا کنیم:

 1. درب پرینتر لیبل زن را باز کنید و مطمئن شوید که رول لیبل خام وجود دارد توجه داشته باشید که برچسب باید روبه بالا باشد.
 2. برسی کنید آیا ریبون به درستی در لیبل پرینتر قرار دارد یاخیر.
 3. سیم برق را چک کنید و مطمئن شوید آیا به پرینتر و منبع تغذیه وصل شده است یاخیر.
 4. اگر از طریق کابل اینترنت متصل شده است، بررسی کنید که آیا به درستی به لیبل پرینتر و روتر یا سوئیچ متصل شده است یا خیر؟
 5. اگر اتصال بااستفاده از USB هست مطمئن شوید آیا لیبل زن به درستی به رایانه متصل شده است یاخیر. سعی کنید درمرحله چک پورت هارا جا به جا کنید .
 6. چک کنید دکمه سبز (power) در بالایه دستگاه پرینتر روشن هست یا خیر اگر خاموش هست آن را فشار دهید تا دستگاه دوباره راه اندازی شود، هنگامی که پرینتر زن آماده چاپ هست چراغ سبز روشن می شود در صورت داغ شدن بیش از حد چاپگر به دلیل استفاده بیش از حد، ممکن است کار آن متوقف شود.
 7. بررسی کنید آیا هد چاپ به درستی بسته شده است یا خیر
 8. گاهی اوقات، چسب برچسب ها روی غلتک یا قسمت های دیگر لیبل پرینتر می افتد. با استفاده از دستمال مرطوب و الکل (یا چیزی مشابه) دستگاه خود را تمیز کنید تا به رفع هرگونه تجمع کمک کند.

اگر با طی کردن این مراحل مشکل دستگاه لیبیل پرینتر حل نشد، تمامی سرویس های ارائه شده در شرکت گارانتی به اصول استاندارد و بدون هیچ گونه آسیب انجام می شود در صورت تمایل به شماره 72036-021 تماس حاصل فرمایید.

چرا چراغ چاپگر قرمز؟
اگر چراغ چاپگر به جای سبز قرمز است، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

 1. برق پرینتر را خاموش کنید
 2. دستگاه چابگر را روشن کنید
 3. دکمه FEED فشار دهید تا مطمئن شوید که چابگر در حالت مکث نیست.
 4. مطمئن شوید که برچسب ها به درستی بارگذاری شده باشند
 5. مطمئن شوید که درب چاپ به طور کامل بسته شده باشد

 

مرکز فروش لیبل زن

دستگاه پرینتر شما همواره نیاز به سرویس و نگهداری دوره ای دارد. در صورتیکه مدت زمانی است که سرویس و نگهداری انجام نداده اید لازم است هر چه سریعتر نسبت به سرویس نگهداری اقدام کنید تا از بروز مشکلات دیگر جلوگیری کنید.

نگهداری و تمیزکردن لیبل زن

مراقبت و استفاده صحیح از پرینتر لیبل زن باعث صرفه جویی در هزینه‌های تعمیر و تعویض قطعات لیبل پرینتر می‌شود. در زیل مواردی که در زمینه سرویس و تعمیرات لیبل پرینتر مورد نیاز است را برای شما عزیزان بیان می کنیم.
تمیز کردن هد و غلتک لیبل زن

هد لیبل پرینتر (Head) یک قطعه بسیار ظریف و همچنین مهمترین بخش لیبل پرینتر است. غلتک لیبل پرینتر نیز دقیقا در زیر هد قرار دارد. توصیه می‌شود هر بار که ریبون یا رول برچسب را عوض می‌کنید، هم هد و هم غلتک را تمیز کنید. این کار که کمتر از یک دقیقه طول می‌کشد تاثیر زیادی در طولانی شدن عمر دستگاه خواهد داشت. هیچ گاه هد را مستقیماً لمس نکنید زیرا چربی و آلودگی‌های دست شما ممکن است روی هد لیبل پرینتر تأثیر منفی بگذارد. برای تمیز کردن لیبل پرینترها از یک مایع تمیز کننده مناسب (الکل ایزوپروپیل با خلوص بالای 90٪) و پارچه‌ی بدون پرز و نرم استفاده کنید.

تمیز کردن فضای داخلی لیبل پرینتر

هنگام تعویض رول لیبل، بخش‌های داخلی چاپگر را نیز بررسی کنید. با استفاده از یک برس نرم یا اسپری هوای فشرده، گرد و غبار و ذرات باقی مانده رول لیبل قبلی را پاک کنید. به خصوص گرد و غبار حاصل از پوشش کاغذهای حرارتی که ممکن است حاوی فلز باشند و منجر به اتصالی شود. با استفاده از اسپری هوا، سنسور لیبل را نیز تمیز کنید. سنسور لیبل، فضای بین رسانه چاپی و هد را ثابت نگه می‌دارد و به چاپگر کمک کند تا برچسب‌ها را به درستی تشخیص دهد. ایجاد گرد و غبار و ذرات روی این سنسور منجر به خطاهای لیبل پرینتر می‌شود. با استفاده از پارچه‌ای نرم و بدون پرز و در صورت لزوم مواد شوینده ملایم، به تمیز کردن سطوح خارجی لیبل پرینتر خود ادامه دهید.

تنظیمات لیبل پرینتر

• دما: مطمئن شوید تنظیمات دما برای نوع ریبونی که استفاده می‌کنید، صحیح است برای مثال ریبون وکس برای ذوب شدن به دمای زیادی نیاز ندارد در صورتی که ریبون رزین و یا سوپر رزین به دمای بالایی برای ذوب شدن نیاز دارد. تنظیمات درست دما به این معنی است که شما برای تولید یک تصویر با کیفیتِ قابل قبول، کمترین دمای ممکن را استفاده کنید. این موضوع باعث کاهش تجمع گرما می‌شود.
• سرعت چاپ: با تنظیم سرعت چاپ روی کمترین حالت ممکن نیز می‌توان به یک چاپ با کیفیت دست پیدا کرد. سرعت چاپ پایین همچنین سایش مکانیکی را کاهش می‌دهد.
• وضوح یا کنتراست: برای جلوگیری از اعمال گرمای بیش از حد، لازم است کنتراست را روی پایین‌ترین حد ممکن قرار دهید.
پوشاندن لیبل پرینتر

هنگامی که از پرینتر لیبل زن استفاده نمی‌کنید، روی آن را با یک کاور بپوشانید، این کار از ورود گرد و غبار و آلودگی به داخل لیبل پرینتر جلوگیری می‌کند و عمر مفید آن را افزایش می‌دهد.

سرویس دوره‌ای

هر چند وقت یکبار دستگاه لیبل پرینتر خود را انجام امور مربوط به سرویس و نگهداری به مراکز تخصصی ارسال کنید. دستگاه لیبل پرینتر نیز مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری نیاز به سرویس و تعمیر دارد. این کار را به افراد متخصص بسپارید.در صورت تمایل به شماره 72036-021 تماس حاصل فرمایید، کارشناسانان ما با صبر و حوصله آماده خدمت رسانی به شما متقضیان محترم می باشند.

Happy
Happy
71 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
12 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
6 %
Surprise
Surprise
12 %

Average Rating

5 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

2 thoughts on “تعمیر لیبل پرینتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیرات لیبل پرینتر زبرا پست قبلی نمایندگی تعمیرات لیبل پرینتر زبرا
لیبل پرینتر زبرا پست بعدی معرفی لیبل پرینتر زبرا